رژیم غذایی سرشار از پروتئین برای موهای زیبا

موهای زیبا نیازمند یک رژیم غذایی سرشار از پروتئین است. پس سعی کنید در رژیم غذایی خود به قدر کافی از پروتئین‌های حیوانی و گیاهی مثل گوشت و مرغ و لبنیات بهره ببرید. هرگز موهایتان را بیش از حد نشورید. در دستور مصرف برخی شامپوها ذکر شده است که موهایتان
را دوبار بشویید. اما باید بدانید یک بار شستشو برای تمام انواع موها و برای زدودن چربی وکثیفی از روی موها کافی است . استفاده از محصولاتی مثل ژل، موس و کرم های مو، درخشندگی مو را از بین می‌برد و موها را کدر می‌کند. شما می‌توانید از یک شامپوی پاک کننده گیاهی، هر دو هفته یک بار برای زدودن باقیمانده مواد آرایشی از موهایتان استفاده کنید.
استفاده از انواع نرم کننده‌ها و آب رسان‌ها بعد از شامپو برای مو ضروری است. چون موها در اثر استفاده از شامپوی تنها خشک و شکننده می‌شوند اما به خاطر داشته باشید که نرم کننده را فقط به ساقه مو بمالید، نه به ریشه مو .
موهای رنگ کرده پس از مدتی درخشش و براقی خود را از دست می‌دهند، بدین منظور استفاده از یک نرم کننده که متناسب با رنگ موی شما باشد، هفته‌ای یک بار توصیه می شود.
شوره مو مشکل اغلب خانم‌هاست و اغلب هم به صورت فصلی بروز می‌کند. برای حل این مشکل علاوه بر استفاده از شامپوهای ضد شوره معتبر، باید از یک رژیم غذایی سالم مقوی و سرشار از پروتئین استفاده کنید، چون شوره به علت تغذیه نامناسب ریشه موها تولید می‌شود .
هنگام شستشو در حمام، ریشه موها سست می‌شوند و ریزش مو به راحتی صورت می‌گیرد پس سعی نکنید با شانه و برس به جان موهایتان بیفتید. چون باعث کنده شدن مقدار زیادی مو خواهید شد. مشکل شما با استفاده از مقدار کمی نرم کننده قابل حل است. با استفاده از نرم کننده، موهایتان به راحتی شانه می‌شود و نیازی به برس کشیدن‌های سخت نیست .

ساختمان طبیعی مو
موی پستانداران از دو بخش غلاف و ریشه تشکیل شده است. غلاف به شکل یک برجستگی بر روی پوست و ریشه در زیر سطح پوست قرار دارد. رشد مو از قسمت ریشه انجام می‌شود. سایر بخش‌های مو مرده هستند.
موی سر به‌طور طبیعی، در هر ماه حدود یک سانتی‌متر رشد می‌کند. مدت قرار داشتن هر مو بر روی سر ۳ تا ۵ سال است و هر انسان ۱۰۰ تا ۱۵۰ هزار عدد مو بر روی سر خود دارد. مو دارای دو نوع
رنگدانه (ملانین) است که یک نوع آن شامل رنگ‌های قهوه‌ای تا سیاه و نوع دیگر دربرگیرندة رنگ‌های طلایی، زرد، حنایی و قرمز است. نبود رنگدانه باعث سفیدی موها می‌شود. پیش از قرار گرفتن رنگ‌های مصنوعی در غلاف مو، کوتیکول یا لایة بیرونی آن باید باز شود.

منبع:http://www.sooratgaran.com

/ 0 نظر / 7 بازدید