چهار دشمن پوست و توصیه هایی در این مورد

خطای دوم: این تصور که بهترین محصولات خوب برای مراقبت از پوست، گران‌ترین مارک‌ها هستند

این یک دروغ بزرگ است. تحقیقات متعددی ثابت کرده‌اند که محصولات زیبایی ارزان‌قیمت با مارک‌های معمولی که در داروخانه‌ها به فروش می‌رسند هیچ‌چیز از کرم‌های گران‌قیمت با برندهای مشهور کم ندارند. برای انتخاب کرم یا پاک‌کننده پوست مناسب کافی است به داروخانه بروید و محصولی با قیمت مناسب را انتخاب کنید و اتیکت محتویات محصول را بخوانید.

بهترین مرطوب‌کننده‌ها و ضدچروک‌ها برای پوست، کرم‌هایی هستند که حاوی رتینوییدها، اسیدهای هیدروکسید آلفا، ویتامین C و اسیدهیالورونیک باشند. یادتان باشد بهترین محصول برای پوست محصولی است که ترکیب مناسبی از تمام این مواد باشد. ضمن اینکه گمان نکنید محصولات زیبایی پوست معجزه می‌کنند. شما باید مراقب تغذیه و خواب خود باشید و در ضمن برای اثربخشی محصولات پوستی باید حداقل تا 8 هفته پس از شروع مصرف تامل کنید.

خطای سوم: استفاده نکردن از ضدآفتاب در فصل زمستان

این هم یک اشتباه بزرگ دیگر. مهم نیست که زمستان باشد یا بهار یا تابستان، هوا ابری باشد یا بارانی یا آفتابی. واقعیت این است که اشعه‌های آفتاب همیشه حاضرند. پس یادتان باشد که قبل از خارج شدن از منزل حتما از ضدآفتابی با اس‌پی‌اف حداقل 15 برای پوست صورت و دست‌هایتان استفاده کنید و با این کار از لک شدن و چروکیدگی پوستتان جلوگیری کنید.

خطای چهارم: سیگار کشیدن

هیچ‌چیز برای پوست صورت بدتر از نیکوتین سیگار نیست. مهم نیست که شما تفننی سیگار می‌کشید یا همیشه، ولی بهتر است بدانید ترکیب‌های شیمیایی سمی موجود در سیگار، باعث پژمردگی سلول‌های پوست شما می‌شود. پس هرچه زودتر این عادت زیانبار را ترک کنید، به سلامت و زیبایی چهره‌تان کمک بیشتری کرده‌اید.

منبع:http://www.beytoote.com

/ 0 نظر / 8 بازدید