آیا شما از لنز رنگی استفاده می کنید؟

 
لنزهای رنگی باعث زخم قرنیه چشم می شود.
در بیشتر موارد بهداشتی نبودن محیط نگهداری، آگاهی نداشتن از روش های استفاده و آماده نبودن چشم برای لنزگذاری، موجب عفونت‌های حاد چشمی می‌شود.

استفاده از لنزهای رنگی بدون تایید چشم پزشک، موجب زخم قرنیه و بیماری‌های چشمی می‌شود.
به گزارش خبرگزاری ایلنا، احمد عامری مشاور وزیر بهداشت و عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران ضمن بیان این مطلب تاکید کرد: در حال حاضر در بسیاری از آرایشگاه ها از لنزهای رنگی استفاده می شود که این کار می تواند میکروب ها را از طریق لنز به فرد دیگری منتقل کرده و بیماری های چشمی را به دنبال داشته باشد.

وی افزود: هر چشمی شرایط لنز گذاری ندارد و چشم پزشک باید صلاحیت چشم فرد را برای لنز گذاری بررسی کرده و در صورت تأیید،‌ فرد می تواند از لنزهای زیبایی استفاده کند.

عامری مهمترین عوارض لنزهای رنگی را زخم قرنیه چشم دانست و تصریح کرد: در بیشتر موارد بهداشتی نبودن محیط نگهداری، آگاهی نداشتن از روش های استفاده و آماده نبودن چشم برای لنزگذاری، موجب عفونت های حاد چشمی می شود.

وی توصیه کرد: افراد به هنگام بیرون آوردن لنز باید بلافاصله آن را با سرم های مخصوص شستشو دهند. برای عمل شستشو و لنزگذاری ناخن ها نباید بلند باشد زیرا باعث خراشیدگی سطح لنز می شود که قابل مشاهده نبوده و موجب رسوب میکروب می شود.

عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران، درباره نحوه شستشوی لنزهای رنگی گفت: لنز را باید در کف دست قرار داده و روی آن سرم و یا محلول مخصوص شستشو ریخته و با دست به آرامی ماساژ دهند تا ناخالصی های لنز برطرف شود.

دکتر عامری تأکید کرد: افراد در هنگام خرید لنزهای رنگی، باید به تأییدیه وزارت بهداشت توجه داشته باشند و از خرید مارک های متفرقه خودداری کنند.
منبع:http://www.irannaz.com
/ 0 نظر / 25 بازدید