اگر قصد سفید کردن دندانهای خود را دارید بخوانید

خطاهایی در سفید کردن دندان

اگر قصد سفید کردن دندانهای خود را دارید بخوانید


این روزها سفید کردن دندان به یک تجارت میلیونی تبدیل شده است. اما آیا روش های ارزان ‌تری هم برای سفید کردن دندان‌ها وجود دارند؟

به تازگی در فروشگاه‌ های آمریکا، کیوسک ‌هایی برای سفید کردن دندان به وجود آمده‌اند.

کارکنان این کیوسک‌ ها حدود 10 تا 20 درصد دستمزد یک دندانپزشک را برای سفید کردن دندان می ‌گیرند.

دوربین مخفی یک شبکه کشف کرده است که کارکنان فروشگاه ‌ها، اطلاعات غلطی راجع به سفید کردن دندان در اختیار خریداران قرار می ‌دهند.
چه بر سر مشتریان کیوسک ‌ها می ‌آید؟

اسکراب‌ها، دستکش‌ها و صندلی مورد استفاده درست مانند آن چه است که در دندانپزشکی می ‌بینید، اما اتاق سفید کردن دندان، یک مطب نیست! دالانی است که با دو تیغه از قسمت فروش لوازم آرایش و جواهر فروشی جدا شده است.

طبق فیلمی‌ که به وسیله دوربین مخفی ضبط شده است، کارکنان این فروشگاه‌ ها به مشتریان خود می ‌گویند که برای سفید کردن دندان‌ها از ژل "هیدروژن پراکساید 35 درصد" استفاده می ‌کنند. واقعاً این طور است؟ نه خیر. به گفته یک دندانپزشک ماده موجود در این ژل‌ها "هیدروژن پراکساید" نیست، بلکه "کاربامید پراکساید" است و اگر آن ها واقعا از "هیدروژن پراکساید" با این غلظت استفاده کنند، شخص درد بسیار بدی را تجربه می ‌کند و لثه‌هایش می ‌سوزد.
چرا این کارکنان اطلاعات صحیح را در مورد جنسی که عرضه می ‌کنند، ندارند؟

یکی از کارمندان کیوسک می ‌گوید: "ماده مصرفی ما کاربامید پراکساید 30 درصد است که این عبارت به راحتی با هیدروژن پراکساید اشتباه گرفته می ‌شود."

مدیر فروشگاهی که دوربین مخفی در آن قرار گرفته بود، اظهار داشت کارمندی که ادعا کرده بوده از هیدروژن پراکساید در سفید کردن دندان استفاده می ‌کند، اشتباه کرده و این فروشگاه او را از قسمت سفید کردن دندان اخراج کرده است.

مردم از حرفه دندانپزشکی انتظار کیفیت کار بالا را دارند.

این افراد نقش یک دندانپزشک را بازی می ‌کنند، ولی در برخی موارد بر اساس استاندارد‌ها عمل نمی ‌کنند و این مسئله موجب می ‌شود که وجهه این حرفه مخدوش شود.
4 توصیه ایمنی

* اگر در یک سال گذشته به دندانپزشک مراجعه نکرده‌اید، دندان‌هایتان را سفید نکنید. ابتدا با مراجعه به دندانپزشک مطمئن شوید که دندان‌هایتان پوسیدگی نداشته باشند و یا لثه‌هایتان تحلیل نرفته باشند. اگر فردی پیش از سفید کردن دندان‌هایش با دندانپزشک مشورت نکند، ممکن است دچار حساسیت‌های شدید دندانی و لثه ‌ای شود.

* توجه کنید هنگام استفاده از محلول‌های قوی سفید کننده دندان ، به محافظت ویژه از لثه‌هایتان نیاز دارید. اگر محلولی این قدر راحت سفیدی دندان‌هایتان را مژده می‌ دهد باید روشی هم برای محافظت از لثه‌هایتان داشته باشد.

* روکش کردن دندان‌ها و سفید کردن آن با هم جور در نمی ‌آیند. اگر دندانتان روکش دارد، یا چند دندان مصنوعی گذاشته‌ اید، ممکن است رنگ دندان‌هایتان یک دست سفید نشوند.

* دست آخر هم این نکته را بدانید که اغلب، سفید کردن دندان ‌هایی که ته رنگ خاکستری دارند، چندان موثر نیست.
منبع:http://fa.parsiteb.com

/ 1 نظر / 10 بازدید
1

مراسم اعتکاف 3 روز آخر رمضان ویژه برادران ثبت نام : تا 2 شهریور محل ثبت نام : سناباد12 . مسجد سناباد تلفن : 848444 - 09153111408 هزینه: 15000 ت پابگاه شهید سعادت جو