قدرت جادویی حنا

استفاده از حنا برا ی هندو ها و مسلمانان یک سنت شده است که از آن نه فقط برای عروسی ها بلکه برای هر نوع جشن و پایکوبی مانند عید فطر و قربان مسلمانان از آن استفاده میکنند. بعضی ها با رنگ کردن پشت گوسفند قربانی آن را متبرک میکنند. یک تئوری تاریخی استفاده از حنا را به زمان ۷۱۲ برمیگرداند که یک اسب ایرانی با یالهای رنگ شده با حنا وارد هندوستان شد.
قدیمی ترین اثاری که از استفاده از حنا به دست آمده است به شاهان مصری برمیگردد که ناخنهای خود را با حنا رنگ میکردند. اثر رنگ حنا در مومیان مصریان دیده شده است. در غار آجانتا در هندوستان هم میتوان نقاشی های پرنسس را که زنان دور او را گرفته و با رنگهای حنا دست و پای او را طراحی میکنند را میتوان دید.
حنا اسم ایرانیست که برای گیاه کوچکی استفاده میشود که در استرالیا و آسیا رشد میکند. حنا غیر از اثر رنگ رزی استفاده های زیادی دارد. در هندوستان از ان برای درمان بعضی بیماریهای پوستی استفاده میکنند برای این که اثر ضد عفونی کنندگی دارد. حتی بضی ها خمیر حنا را در کف دست کودک تب کرده میگزارند تا تب او را پایین بیاورد. حنا استفاده های زیادی در صنعت آرایشی و پزشکی دارد.
مسلمانان سالهاست که از حنا برای رنگ کردن استفاده میکنند. معروف است که حضرت محمد ریشهای خود را با حنا رنگ میکرده است. و زنهای مسلمان با رنگهای حنا دست و پای خود را آزین میکردند.استفاده از حنا کم کم وارد بخشی از سنت مسلمانان شد که آنرا در مراسم خود برای متبرک کردن و دعای خیر استفاده میکنند. با وجود اینکه طرح های سنتی با طرح های مد امروزی مخلوط شده است و مراسم سنتی عروسی با مراسم های مدرن امروزی رنگ و بوی دیگری گرفته است ولی وجود شب حنای عروس و یا استفاده از خمیر حنا برای آرایش عروس ونزدیکانش هنوز بخش مهمی از این مراسمها را شامل میشود.
برای همین است که مردم حنا را گیاه معجزه گر مینامند.گیاهی با گلهای خیلی کوچک و یرگهای کوچک سبز که علاوه بر قدرت رنگدهی قدرت درمان بیماریها و پایین اوردن حرارت بدن توجه نیاکان ما را جلب کرده است تا از آن برای گرامیداشت و تجلیل و متبرک کردن مهمترین تغییر و دگردیسی بشر از مرد و زن به همسر و شوهر استفاده کنند.
چند تا طرح حنای زیبا براتون گذاشتم تا به شما موقع حنا کردن الهام بده. امیدوارم خوشتون بیاد.

دانستنی ها قبل و بعد از آرایش هنرپیشه ها و خواننده ها نگهداری از موهای فر رژیم غذایی سرشار از پروتئین برای موهای زیبا محصولات زیبایی طبیعی خانگی بسازید لایه بردارجو دو سر و شکرقهوه ای قدرت جادویی حنا فقدان مو و کم مویی (درمان ریزش مو) شامپوهای زیبایی و طبیعی خانگی بسازید سلامت انسان در ناخن ها پیداست ترکهای پوستی تاثیر انواع ویتامین ها به روی پوست برنزه کردن پوست خواص مصرف بادام انواع ماسک ها الکترولیز و موهای زائد بدن محافظت از پوست در برابر سرمای زمستان آیا بعد از بند انداختن جوش می زنید؟ آناتومی ناخن آشنایی با محصولات ضد آفتاب و برنزه آراستگی را با میوه وسبزی به خانه بیاورید    

/ 0 نظر / 29 بازدید